Co zrobić aby zapobiec zatykaniu się kanalizacji:

Kuchnia odpływ w zlewozmywaku

zlew

Pamiętaj aby wyrzucać resztki z naczyń do kosza na śmieci przed myciem w zmywarce lub zlewie. Cząstki tłuszczu i żywności z czasem zablokują odpływ w kanalizacji.

 

Ponadto nigdy nie wylewaj zużytego oleju i tłuszczu do kanalizacji tłuszcz gdy się schłodzi w kontakcie z zimną wodą zamieni się w gęstą lepką masę która oblepi rury kanalizacyjne doprowadzając do zmniejszenia średnicy rury odpływowej ostatecznie powodując zator. Zużyty olej najlepiej zbierać w osobnym pojemniku i oddać do utylizacji.

Umywalki łazienkowe, wanny i kabiny prysznicowe

Sitka powinny być umieszczone we wszystkich odpływach.Nagromadzenie włosów w syfonach często powoduje problemy z odpływem wody do instalacji kanalizacyjnej

Toalety

zapchana toaleta

Zatory są prawie zawsze spowodowane przez obiekty które nie należy spłukiwać w toalecie takie jak:

  • Nawilżane chusteczki
  • Zaprawy budowlane
  • Resztki jedzenia
  • Piasek z kuwety
  • Patyczki do uszu
  • Szmaty

Niekiedy do wc potrafi wpaść koszyczek zapachowy gdy stwierdzimy że zatkała nam się muszla klozetowa warto sprawdzić czy nie brakuje nam koszyka. Dobrą regułą jest: papier toaletowy i nic więcej.

Do mojej kanalizacji wrosły korzenie co można zrobić?

Są dwie rzeczy, które możemy zrobić aby usunąć korzenie z rur ściekowych. Po pierwsze możemy użyć elektrycznej przepycharki z głowicą tnącą.Spirala zakończona głowicą z ostrymi zębami kręci się z dużą prędkością wycinając korzenie.Po drugie, możemy używać wody pod wysokim ciśnieniem z hydrauliczną głowicą tnącą, aby usunąć 95 do 100 procent korzeni.